• Kablosuz Ağ Bağlantısı

    Slide 2

iOS 7 Apple iPhone - iPod - iPod touch - iPad İçİn SelcukUnvKablosuz ve eduroam Ağlarına Bağlanma Adımları1- Öncelikle telefonunuzun tarihinin doğru olduğundan emin olun.

2- Safari tarayıcısından bu bağlantıya tıklayarak Selçuk Üniversitesi Kablosuz Ağı bağlantı ayarları için hazırlanmış Apple Mobile Device Configuration Profile (.mobileconfig) dosyasını açınız.

Slide 2

3- Açılan “Profili Yükle” ekranında “Yükle” ye tıklayınız.

Slide 2

4- Açılan uyarı ekranında “Yükle” ye tıklayınız.

Slide 2

5- Açılan “Kullanıcı Adını Girin” ekranında; personeli üniversite e-posta adresini; önlisans ,lisans ve lisansüstü öğrencileri ise öğrenci numarasını girmelidir. Ardından “Sonraki” butonuna tıklanmalıdır.

Slide 2

Slide 2

Slide 2

6- Açılan “Parolayı Girin” ekranında üniversite personeli e-posta şifresini, önlisans ve lisans öğrencileri öğrenci işleri otomasyon şifresini, lisansüstü öğrencileri de enstitü otomasyon şifresini girmelidir. Ardından “Sonraki” butonuna tıklanmalıdır.

Slide 2

7- Açılan “Profil Yüklendi” ekranında “Bitti” ye tıklayınız.

Slide 2

8- Şimdi cihazınız “SelcukUnvKablosuz” ve “eduroam” adlı ağlara nasıl bağlanacağını öğrenmiş durumdadır. İstediğiniz zaman “SelcukUnvKablosuz” veya “eduroam” ağına bağlanabilirsiniz.

Slide 2